Filmy film wycinankowy

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film wycinankowy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Fotel

7,0
Historia walki o władzę opowiedziana za pomocą genialnie prostych środków graficznych. Gdzieś w kolumnowej sali pewnego monumentalnego gmachu odbywa się ważne zebranie. Jedno miejsce przy stole prezydialnym jest puste. Zasiądzie przy nim ten, kto użyje lepszego fortelu, by się do niego dostać. Wszystkie chwyty z podstawianiem nogi przeciwnikom dozwolone. Rozgrywka o tytułowy fotel ukazana jest z lotu ptaka: walczące ludziki przypominają ruchliwe, abstrakcyjne kółka, zbijające się w gromadki lub rozpierzchające na różne strony.
Uwspółcześniony Janko Muzykant. Świt, budzi się Janek, na niebie latają statki kosmiczne, chłopak wyprowadza z obory mechaniczną krowę i wypędza ją na pastwisko. Siada pod drzewem i zaczyna grać na fujarce...

Labirynt

7,0
Autorski film, zrealizowany metodą wycinanki, mieszczący się w filozoficzno-refleksyjnym nurcie polskiej szkoły animacji lat sześćdziesiątych. Człowiek ze sztucznymi skrzydłami ląduje w labiryncie dziwnego miasta, spotyka hybrydyczne, groźne i fascynujące jednocześnie postaci. Uciekając - ginie w walce ze skrzydlatymi potworami.


Apel

6,9
Krótki film animowany przedstawiający historię, która rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej w jednym z obozów koncentracyjnych. Na wieczornym apelu stoi olbrzymia grupa więźniów, padają niemieckie komendy: „padnij” i „powstań”, wszyscy wytrwale je wykonują. Nagle jeden z więźniów nie wykonuje polecenia i zostaje natychmiast zastrzelony, pozostali wstają pomimo komendy „padnij!”. Niemcy otwierają ogień maszynowy…
Dziesięcioodcinkowy serial animowany w reżyserii Jerzego Kotowskiego. Perypetie małego chłopca, który, niezależnie od intencji, nieustannie wpada w tarapaty.
Filmowa realizacja opowiadania Gustawa Morcinka, o górniku, który zmusił diabła, aby ten wykonywał za niego pracę w kopalni.
Julian Józef Antonisz w zabawny sposób opowiada dzieciom proces produkcyjny książki od wycinania drzewa w lesie, poprzez produkcję papieru – aż do gotowej książki, która trafia do rąk czytelników.
Gapiszon udał się w pełną przygód podróż do babci.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…